Nie no – oczywiście że nie będziemy się tutaj rozbijać o opiniach o bukmacherach – nie, my zamierzamy wam opowiedzieć nieco ciekawsze rzeczy o zakładach bukmacherskich – dlatego też, zapinajcie pasy! Mamy wam co nieco do opowiedzenia…

3 Ciekawostki o zakładach bukmacherskich – czyli czego nie wiesz o swoim bukmacherze
3 Ciekawostki o zakładach bukmacherskich – czyli czego nie wiesz o swoim bukmacherze

1. Jakie kary nam grożą za obstawianie u nielegalnych bukmacherów?

Według znowelizowanych przepisów z ustawy hazardowej z 2017 roku – gracze, którzy korzystają z usług nielegalnych firm bukmacherskich, mogą podlegać karze pieniężnej. Mówi o tym artykuł 89.1 ustawy.

ART. 89. 1. KARZE PIENIĘŻNEJ PODLEGA:

urządzający gry hazardowe bez koncesji, bez zezwolenia lub bez dokonania wymaganego zgłoszenia;

 urządzający gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji, udzielonego zezwolenia lub dokonanego zgłoszenia, który narusza warunki zatwierdzonego regulaminu, udzielonej koncesji, udzielonego zezwolenia lub dokonanego zgłoszenia lub prowadzi gry na automatach do gier, urządzeniu losującym lub urządzeniach do gier bez wymaganej rejestracji automatu do gier, urządzenia losującego lub urządzenia do gry;

 posiadacz zależny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa;

 posiadacz samoistny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa, o ile lokal nie jest przedmiotem posiadania zależnego;

 dostawca usług płatniczych, który nie przestrzega zakazu, o którym mowa w art. 15g;

 uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia;

przedsiębiorca telekomunikacyjny, który nie wypełnił obowiązków wynikających z art. 15f ust. 5;

urządzający grę hazardową, której urządzanie stanowi monopol państwa.

Uczestnictwo w grze hazardowej urządzanej nielegalnie bez zezwolenia, koncesji i zgłoszenia to przestępstwo skarbowe zagrożone karą finansową. Maksymalna wysokość kary wynosi 120 stawek dziennych. Przykładowo w 2018 roku minimalna stawka dzienna wynosiła jedną trzydziestą najniższego krajowego wynagrodzenia, czyli 70 złotych. To oznacza, że grzywna za taki proceder mogła wynieść nawet 8 400 zł. Warto dodać, że w przypadku udowodnienia winy, gracz będzie musiał dodatkowo zwrócić całość wygranych niepomniejszonych o postawioną kwotę.

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

2. Zakłady specjalne na Donalda Trumpa

Trzy lata temu Donald Trump objął urząd jako 45 prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zakład specjalny na to, kto wygra osiągały wtedy astronomiczne kwoty. Bardzo wiele osób założyło się o to, że wygra Hillary Clinton, ale z racji tego że firmy bukmacherskie bardziej od trzeźwej analizy – postawiły na swoje przekonania polityczne, przegrały przez to masę pieniędzy. (Wyścig wyglądał trochę jak spotkanie bokserskie – raz jeden dawał ,,czadu” raz drugi – a mimochodem, poradnik na obstawianie boksujuż jest dostępny!)

3. Fora bukmacherskie – działy tylko dla wybranych

Na forach bukmacherskich o tematyce zakładów bukmacherskich często występują osoby, które pracowały w firmach bukmacherskich i nierzadko też jest to dla nich dobra okazja, aby wylać z siebie wszystkie żale na temat swojej pracy. Jednakże często to robią w małym gronie ludzi, którym ufają, i którzy regularnie wygrywają swoje zakłady z bukmacherem. Dostanie się na takie fora to nie lada wyczyn, dlatego też, jeśli masz taką możliwość – skorzystaj z niej!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułObstawianie boksu u bukmachera – poradnik
Następny artykułFora bukmacherskie – czy gracze powinni z nich korzystać?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.