Skuteczny system obstawiania wydarzeń sportowy to prawdziwy Święty Graal wśród domorosłych bukmacherów. Starając się zarobić na zakładach bukmacherskich, wiele osób ucieka się do mniej lub bardziej sprawdzonych metod, dzięki którym minimalizują ryzyko przegranej, zachowując przy tym możliwość zadowalającego zysku. Warto omówić ciekawe metody, dzięki którym znacząco zwiększa się szanse na zysk poprzez typowanie wydarzeń sportowych.

jak wygrać z bukmacherem
Jak obstawiać mecze żeby wygrywać w zakładach bukmacherskich?

System bukmacherski – Progresja

Wydarzenia sportowe mają to do siebie, że są bardzo nieprzewidywalne. Faworyt może mieć słabszy dzień, przez co potknie się z outsiderem. Wtedy też wielu graczy zalicza porażkę, gdyż bardzo często wrzucają w swoje kupony kilku takich faworytów. Tak naprawdę nigdy nie można mieć pewności co do przebiegu spotkania sportowego. Procentowe szanse faworyta są zdecydowanie większe, jednak po stronie outsidera też znajduje się kilka procent szans na zwycięstwo. Zdarza się zatem, że te kilka procent było słusznym wyborem. Wtedy też kurs na outsidera jest zdecydowanie wyższy. Warto to wykorzystać stosując metodę progresji.

Metoda ta polega na zawieraniu zakładów, w których typujemy outsiderów lub w przypadku na przykład meczów piłki nożnej, remisy. Kursy wtedy są wyższe, co za tym idzie wygrana również będzie bardziej okazała. Jednak głównym założeniem tego sposobu jest powtarzalność. Jeżeli kupon będzie przegrany, znaczy to, że w następnej kolejce znów należy zawrzeć zakład na outsidera, lecz o dwukrotnie większą kwotę. Po jakimś czasie nawet najsłabsze drużyny mogą zaliczyć remis lub nawet zwycięstwo. Wtedy też można zanotować wygraną, której wartość pokryje koszty wcześniejszych zakładów.

sts darmowe promocje bukmacherskie
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Największa wada metody progresji to przede wszystkim wysoki kapitał początkowy jaki należy przygotować by grać tym sposobem. O ile z początku można grać zakłady za symboliczne 2 zł, to z czasem wartość ta zwielokrotni się i już przy siódmej kolejce rozgrywek wartość kuponu wynosi 128 zł. Oczywiście wcześniejsze zakłady również były zawierane za stawkę większą niż 2 zł. Gdyby doszło do sytuacji w której outsider remisuje bądź wygrywa dopiero w końcowych kolejkach, wtedy wartość zakładu byłaby liczona w tysiącach. Istotnie dalej odnotowano by zysk, jednak nie każdy może sobie pozwolić na przygotowanie sum wyższych niż tysiąc złotych na same zakłady bukmacherskie w internecie czy też w punktach naziemnych.

Zwyczajne kupony

Najczęstszym błędem bukmacherów amatorów jest obstawianie tzw. „tasiemek”, czyli zakładów na których znajduje się mnóstwo zdarzeń. Rachunek prawdopodobieństwa jest bezlitosny wobec tej metody. Zakładając, że na kuponie znajduje się 8 zdarzeń piłki nożnej, a możliwe rozwiązania to naturalnie zwycięstwo remis lub porażka jednej z drużyn, szansa na pozytywny wynik zakładu jest znikoma, wręcz bliska zero. Jeżeli nawet kupon składa się tylko z typów na drużyny uchodzące za faworytów, to i tak szansa na to, że jedna z ośmiu lepszych drużyn zaliczy wpadkę jest ogromna. Dlatego warto wziąć pod uwagę nieco odmienną taktykę.

Zakłady w których zawarte są maksymalnie 3 zdarzenia są zdecydowanie mniej ryzykowne. Oczywiście mniejszy kurs ogólny powoduje, że wygrana nie będzie tak okazała jak w przypadku kuponu z dużą ilością zdarzeń, można jednak zwiększyć stawkę, dzięki czemu teoretyczna wygrana będzie równie satysfakcjonująca. Warto również śledzić poczynania faworytów. Jeżeli okaże się, że w danym meczu szykują się braki kadrowe spowodowane kontuzjami lub otrzymanymi kartkami, można zaryzykować i zawrzeć zakład w którym wybrany zostanie outsider, z uwagi na spore osłabienie lepszej drużyny.

Podsumowanie

Metoda progresji jest sposobem na pewny zysk, której siła wynika z prostego matematycznego działania, jednakże jej wadą jest mus posiadania dosyć pokaźnego kapitału, by zabezpieczyć się przed rażącą niedyspozycją outsidera. 

W przypadku klasycznych kuponów warto odpuścić tworzenia „tasiemek”, gdyż mało prawdopodobne jest trafienie sporej ilości zdarzeń. Zamiast tego lepiej jest manipulować stawką zakładu przy wyborze mniejszej ilości zdarzeń, dzięki czemu znacząco zwiększa się prawdopodobieństwo wygrania zakładu.

Poprzedni artykułTypy dnia bukmachera Milenium
Następny artykułJak obstawiać zakłady na żywo
Najlepsi w Polsce bukmacherzy online oferują co raz więcej swoim klientom. Zakłady bukmacherskie przez internet stają się co raz popularniejsze dzięki nowej ustawie hazardowej, która wygoniła nielegalnych bukmacherów z Polski.