Gra na zakładach bukmacherskich to przede wszystkim umiejętność zachowania spokoju. Kiedy jesteśmy spokojni, lepiej wtedy jesteśmy w stanie przeanalizować daną sytuację w której jesteśmy, przez co nasz zakład będzie po prostu lepszy, niż kiedy obstawialibyśmy byle jak. (na co z resztą bukmacherzy liczą – przecież im bardziej zdenerwowani jesteśmy – tym mniejszą szansę mamy na prawidłowe obstawienie wyniku).

Jak powinniśmy przygotować się do naszego pierwszego zakładu?

Najczęstsze błędy początkujących graczy

Wielu graczy rozpoczynających przygodę z zakładami bukmacherskimi jest zaślepionych wizją szybkiego zarobku. Marzenia o wielkich wygranych wydają się realne i możliwe do urzeczywistnienia, ale początkujący gracze niestety nie są świadomi tego, że rachunek prawdopodobieństwa jest podobny do przysłowiowego trafienia 10 w ,,totolotka’’. Oczywiście zawsze znajdzie się osoba która zna kogoś kto podobno trafił bardzo wysoki kurs, ale pokładanie nadziei w tym, że nam też się to uda, bardzo szybko prowadzi do utraty kolejnych pieniędzy.

Jakie są szanse na wygraną przy pierwszym zakładzie bukmacherskim?

Jest to niewątpliwie jedno z pierwszych pytań pojawiających się w głowie osoby, która rozważa postawienie swoich pieniędzy w konkretnym wydarzeniu sportowym. Na szczęście odpowiedź nie wymaga długich rozważań i brzmi: tak, ale to zależy od wielu czynników. Żaden zakład bukmacherski nie może zapewnić zwycięstwa, ale też żaden legalny (a tylko takie można brać pod uwagę) nie będą stosować nieczystych zagrań, aby pozbawić gracza należytych nagród. W prostych słowach – gdy wiemy nieco o danej dyscyplinie i oczywiście dopisze nam szczęście możemy liczyć na pozytywne rezultaty, a ilość pieniędzy zależy od kwoty jaką wpłacimy i kursu, jakim objęte było wydarzenie. Wracając na chwilę do kwestii legalności: firmy bukmacherskie, jakimi powinien zainteresować się gracz to tylko ci legalni, a więc wszyscy, którzy sponsorują ligi, drużyny piłkarskie, występują w mediach lub na swojej stronie internetowej czy lokalu stacjonarnym zamieszczają dowód o zatwierdzeniu przez Polskie ministerstwo finansów.

sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Najlepiej, jeśli twój pierwszy zakład to typ pojedynczy

Obstawianie zakładów pojedynczych to być może najlepszy sposób na to, żeby zarabiać pieniądze na zakładach bukmacherskich. Oczywiście, ilość wygranych pieniędzy będzie niższa niż w przypadku zakładów akumulowanych, jednakże sama szansa zwycięstwo jest o wiele wyższa, z racji tego że, w zależności od rodzaju zakładu, jest to od 33% do 50%. Doświadczeni gracze, którzy nierzadko wygrywają z bukmacherem, preferują właśnie ten rodzaj zakładów, z racji tego, że o wiele łatwiej jest na nich wygrać niż na zakładach akumulowanych. Jednakże dla początkującego gracza oprócz zdziwienia w nazewnictwie narasta często frustracja, że po prostu ,,nie rozumie” – ponieważ zakłady bukmacherskie to powinna być rzecz prosta, nie ma w nich nic trudnego prawda? Niestety, ale nic bardziej mylnego. Zakłady bukmacherskie nie są dla osób, które lubią ,,bujać w obłokach”, jeśli nie mamy sporej wiedzy na temat danego sportu oraz dużego wkładu własnego, to raczej nie dorobimy się fortuny na zakładach bukmacherskich.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCo zrobić, aby wygrywać na typach sportowych? – Poradnik bukmacherskich
Następny artykułTypowanie zakładów sportowych – jak to robić lepiej?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.