Zarządzanie swoimi zasobami zwykle nie jest priorytetem dla zarówno niedzielnych, jak i początkujących graczy, jednakże mimo wszystko warto jest zwrócić na to uwagę, bo w końcu czas to pieniądz, prawda? Dlatego też dziś pokażemy ci, jak możesz to zrobić w kilku prostych krokach!

Jak zarządzać swoim czasem i pieniędzmi na zakładach bukmacherskich?

Ustalenie budżetu na start

To ważne, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym graczem. Brak wiedzy o zarządzaniu swoimi pieniędzmi to szybki sposób na utratę środków na depozycie. Grając w gry, pamiętaj, że losowość może mieć duży wpływ na to czy wygrywasz, czy też nie, więc musisz liczyć się ze stratami. Dlatego przy ustalaniu budżetu należy przeznaczyć na grę tylko tyle pieniędzy, aby po ewentualnej porażce nie musieć sprzedawać swojego domu. Nigdy nie graj pożyczonymi pieniędzmi!

Najlepiej zacząć od niższych sum (100-200 zł). Z biegiem czasu, kiedy zdobędziesz już doświadczenie, niezbędną wiedzę i pewność siebie, to wtedy możesz grać o wyższą stawkę. Warto wcześniej poćwiczyć typowanie zakładów bukmacherskich, aby opracować odpowiednie strategie i nabrać pewności siebie podczas obstawiania.

sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Co dalej?

Jeśli określiłeś już swój kapitał początkowy i zastanawiałeś się, jaką strategię obstawiania zastosować, to pora zastanowić się nad tym, która będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia. Jeśli chcesz tylko przetestować daną strategię, postaw najpierw mały zakład. Najlepiej na początku opracować kilka strategii. Po ich przetestowaniu wybierz najbardziej opłacalną metodę i staraj się za pomocą jej grać – naturalnie nie zawsze będziesz za jej pomocą w stanie ograć bukmachera, dlatego też postaraj się modyfikować ją z czasem.

Zarządzanie swoim czasem

Jeśli już o czasie mowa, to pamiętaj o tym, że dobry cel powinien być prosty, osiągalny a przede wszystkim realistyczny. Wyznaczaj cele, monitoruj je w perspektywie długoterminowej i modyfikuj w razie potrzeby. Przykładem celu może być uzyskanie stabilnego zysku w jak najkrótszym czasie, co naturalnie większość początkujących graczy właśnie sobie zakłada.

Niestety, aby osiągnąć swój cel, najczęściej trzeba się postarać, na przykład nie trać czasu na błahe rzeczy i unikaj korzystania na przykład z telefonu, kiedy tego nie potrzebujesz, ponieważ to tylko kradnie twój czas.

Skoncentruj się tylko na tych aspektach, które przynoszą ci korzyści i przybliżają cię do twoich celów. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z obstawianiem zakładów sportowych, to jak wcześniej podaliśmy – pomyśl o tym, aby typować zakłady – pomoże Ci to zdobyć niezbędne doświadczenie, sformułować opłacalną strategię gry i uzyskać stabilne zyski. Tylko w ten sposób możesz zacząć wygrywać z bukmacherem regularnie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Korzystaj z pomocy innych graczy

Naturalnie możesz również zasięgnąć porad innych graczy, mianowicie wystarczy, że założysz sobie konto na wybranych przez ciebie forach bukmacherskich. W ten sposób zdobędziesz żywe doświadczenie od realnych graczy, którzy mają ochotę dzielić się swoją wiedzą z innymi graczami.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułBonus bukmacherski – kompendium wiedzy bukmacherskiej na rok 2021
Następny artykułPorady bukmacherskie dla początkujących
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.