Gdybym dostał złotówkę, za każdym razem jak ktoś zapyta się mnie ,,jak obstawia się boks” – to prawdopodobnie byłbym bogaty. Ale tak na serio, boks to dość ciekawa dyscyplina, z racji tego że ludzie mają agresję wpisaną w nasz kod genetyczny, dlatego też ,,głaskać po buziach” – będziemy się zawsze. Ale do rzeczy – jak się obstawia boks?

Obstawianie boksu u bukmachera – poradnik

Przede wszystkim – uważaj na ustawione mecze

,,O, zaczynamy z grubej rury widzę” – pomyślicie. Naturalnie, przecież trzeba żyć intensywnie, czyż nie? Ale nie odbiegajmy od tematu aż tak. Musimy uważać na to – aby nie obstawiać w razie możliwości spotkań, które wydadzą się nam ustawione. ,,Ale jak sprawdzić, czy dane spotkanie jest ustawione?” – Tak naprawdę się tego nie da uniwersalnie dowieść, przecież nikt się nie przyzna, że ustawił mecz. Ale czas na przykłady, wystarczy popatrzeć na ostatnie zawody w ,,nowoczesnym” boksie, gdzie internetowi influencerzy Logan Paul oraz ,,KSI” Olajide Olatunji – zmierzyli się niedawno w oktagonie. Dlaczego uważamy, że to spotkanie było ustawione? A wystarczy popatrzeć na to – jak wielkie ,,pieniądze” stały za zarówno jednym jak i drugim zawodnikiem.

Naturalnie, przy profesjonalnych ligach bokserskich za profesjonalistami również stoją olbrzymie pieniądze – lecz tutaj musimy zauważyć to, ze raz są to amatorzy, a dwa że ich sponsorzy mają bardzo nikłą wiedzę na temat boksu. Skąd to przypuszczenie? Obejrzyjcie sobie jak to wszystko było zorganizowane. No dobrze, ale wróćmy do tematu ustawiania (a może lepiej obstawiania zakładów? – hehe. Dobra, śmieszki na bok). Podczas całego spotkania było widać, że oboje zawodników ,,głaska się” nawzajem po buziach, zamiast starać się znokautować rywala. Owszem, są to amatorzy, ale mimo wszystko nawet amator wie, że aby wygrać – najlepszym i najszybszym sposobem jest nokaut. Poza tym – remis. No po prostu śmieszne. Ale znowu zbyt daleko odchodzimy od tematu.

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Przed obstawianiem – zrób analizę formy swojego faworyta

Przed tym, jak postawimy zakład bukmacherski na wybranego przez nas zawodnika, powinniśmy wykonać analizę jego formy. Mówimy tutaj o tym, żeby sprawdzić, czy nasz faworyt trenuje przed zawodami, czy też robi to cały czas – jak się zachowuje publicznie (w sensie czy na przykład upija się na potęgę – czy woli też swój czas przeznaczyć na coś bardziej produktywnego). Ważnym czynnikiem jest też to, jak się czuje przed reflektorami – czy przejawia jakieś oznaki stresu. Po takiej analizie (o ile zostanie wykonana poprawnie) na pewno będziemy w stanie trafniej wytypować zwycięzcę następnego spotkania.

Oglądaj spotkania topowych zawodników

Oglądanie jak najlepsi zawodnicy (w swojej kategorii) walczą może nam sporo pomóc, pod takim względem, że będziemy w stanie zobaczyć taktyki które wykorzystują w akcji. Oczywiście taktyk w boksie jest całkiem sporo, ale musimy o tym pamiętać że nie każdy zawodnik jest równy sobie pod względem stosowania tychże taktyk.

Podsumowując – obstawianie boksu

Pamiętajmy również o tym, że obstawianie zakładów bukmacherskich powinno być dla nas zabawą, nie ciężką pracą, ponieważ inaczej szybko się do tego zniechęcimy.


Lvbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak zacząć typować wyniki u bukmachera?
Następny artykuł3 Ciekawostki o zakładach bukmacherskich – czyli czego nie wiesz o swoim bukmacherze
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.